W Kinie Forum premierowo Ostatnia rodzina

W Kinie Forum premierowo Ostatnia rodzina
fot. BOK-MCC Od piątku, 30 września w Kinie Forum BOK-MCC dwie premiery filmowe.
istotne.pl bok-mcc, kino forum

„Ostatnia rodzina”- zdobywca Złotych Lwów na niedawnym 41 Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz oparty na niezwykle dramatycznych faktach, film katastroficzny „Żywioł: Deepwater Horizon „
„Ostatnia rodzina” opowiada historię rodziny Zdzisława Beksińskiego, jednego z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku i jego syna, Tomasza Beksińskiego, kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza filmowego.

Plakat filmu Ostatnia RodzinaPlakat filmu Ostatnia Rodzinafot. BOK-MCC

Akcja filmu rozpoczyna się w 1977 roku, gdy Tomek wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie.

 

„Żywioł. Deepwater Horizon”. Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali.Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi.

 

Najmłodszych widzów wraz z całymi rodzinami, zapraszamy na najnowszą produkcję twórców hitu Minionki, „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Zabawna animowana komedia o sekretnym życiu zwierzaków domowych, które po wyjściu z domu swoich właścicieli prowadzą własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach.

Szczegóły i rezerwacja na: www.kino.boleslawiec.pl

(informacja zlecona)