Lekkoatleci z Gimnazjum nr 2 jadą na Mistrzostwa Polski!

Lekkoatleci z Gimnazjum nr 2 jadą na Mistrzostwa Polski!
fot. Tomasz Markowski W czwartek 29 września we Wrocławiu do rywalizacji w Lidze lekkoatletycznej przystąpiły najlepsze drużyny z całego Dolnego Śląska.
istotne.pl lekkoatletyka, g2 bolesławiec

Bolesławiec w kategorii chłopców reprezentowali uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 2, którzy o około 200 punktów wyprzedzili następne drużyny, zdobywając tytuł mistrzów Dolnego Śląska i gromadząc aż 1541 punktów.

Wygrana w tych zawodach jest jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Polski, które odbędą się w czerwcu w Białymstoku. Jest to już trzecie z kolei zwycięstwo w Mistrzostwach Dolnego Śląska. Co więcej, trzeci raz z rzędu – a piąty w historii szkoły ˜– drużyna z Gimnazjum nr 2 będzie nas reprezentowała na Mistrzostwach Polski. Miejmy nadzieję, że do czerwca reprezentacja przygotuje się sportowo i mentalnie do zawodów.

Indywidualnie miejsca na podium w swoich konkurencjach zdobyli:

  • Gracjan Kozak: złoto w rzucie dyskiem (55,84 m)
  • Piotr Posłuszny: złoto w biegu na 300 m (37,13 s)
  • Piotr Komada: srebro w biegu na 300 m (39,07 s)
  • Eryk Stec: srebro w rzucie oszczepem (47,32 m)
  • Kamil Krawiec: brąz w rzucie oszczepem (40,61 m)
  • sztafeta 4x100 m (w składzie: Piotr Komada, Kamil Herbut, Gracjan Kozak, Piotr Posłuszny): srebro (47,04 s).

Skład reprezentacji uzupełniali: Jakub Walczak, Arthur Borawski, Miłosz Ćwik, Kornel Gruszecki, Jakub Kwoczka, Bartosz Piotrowski, Emil Skrzypacz, Miłosz Tofil, Michał Zazula. Opiekunem drużyny jest Tomasz Markowski.

Lekkoatleci z Gimnazjum nr 2 jadą na Mistrzostwa Polski!Lekkoatleci z Gimnazjum nr 2 jadą na Mistrzostwa Polski!fot. Tomasz Markowski

Tomasz Markowski/ii