BKS wymęczył zwycięstwo z Brzeźnikiem

BKS wymęczył zwycięstwo w Brzeźniku
istotne.pl 0 lzs brzeźnik, bks bolesławiec

W sobotnim spotkaniu w Brzeźniku kibice obejrzeli trzy bramki. W 10 minucie wynik spotkania otworzył Paweł Rissmann. Wydawać by się mogło, że kolejne gole dla BKS-u to kwestia czasu, a cały mecz zakończy się wysokim zwycięstwem gości. Tak się jednak nie stało. Gospodarze bronili się i wyczekiwali na błąd gości i okazję na kontratak. BKS natomiast prowadził grę, zamykał gospodarzy na ich połowie i wymieniał podania na nierównej murawie... Nie przekładało się to jednak na bramki. Było kilka celnych strzałów gości, ale za każdym razem bramkarz miejscowych był na posterunku.

W 50 minucie taktyka gospodarzy przyniosła zamierzony skutek. Po błędzie zawodników BKS Szymon Rejman uderzył z 30 metra, przelobował wysuniętego Dawida Kizymę i w Brzeźniku zapachniało sensacją. Dalszą grę BKS-u można nazwać waleniem głową w mur. Dopiero zmiany i wejścia na plac gry trenera Tomasza Fulczyńskiego i Łukasza Graczyka zmieniły wynik spotkania.

BKS wymęczył zwycięstwo w BrzeźnikuBKS wymęczył zwycięstwo w Brzeźnikufot. MZ

W 78 minucie meczu sędzia podyktowała rzut karny za faul na grającym trenerze. Z decyzją nie chcieli zgodzić się gospodarze, ale ich protesty na niewiele się zdały. Rzut karny pewnie wykorzystał Adrian Popek. W samej końcówce spotkania BKS mógł podwyższyć prowadzenie na 3:1. W polu karnym gospodarzy faulowany był Łukasz Graczyk. Sam poszkodowany jednak nie wykorzystał rzutu karnego. BKS wygrał w Brzeźniku z miejscowym LZS-em 2:1 (1:0). Gospodarze kończyli mecz w 9. Powodem były kartki za niesportowe zachowanie.

Zachęcamy do głosowania w rankingu na najlepszego piłkarza BKS-u.

LZS Brzeźnik: Jarosław Gil - Krzysztof Jacenty, Andrzej Miżdal, Jarosław Oleksiak, Szymon Rejman, Tomasz Rejman, Mirosław Skrabucha, Grzegorz Sondaj, Piotr Sondaj, Jarosław Szewczyk, Sławomir Widera.

BKS: Dawid Kizyma - Sławomir Dul, Józef Pietrzak, Marcin Zapiór (46' Adrian Popek), Krzysztof Janicki, Marcin Szaja (50' Paweł Woźniak), Maciej Zielonka, Oskar Pochwała, Oliwier Gasiak (65' Łukasz Graczyk), Paweł Rissmann (75' Tomasz Fulczyński), Mirosław Markowski (81' Jarosław Baut).