Pijany żołnierz brał udział w wypadku, w którym zginęła dziewczyna

Pijany żołnierz brał udział w wypadku, w którym zginęła dziewczyna
fot. S. Ł./KP PSP Bolesławiec Prokuratura ustaliła, że mężczyzna był pijany w chwili wypadku. Wiadomo też, że wykryto w jego ciele amfetaminę.
istotne.pl alkohol, wypadek, świętoszów, żołnierz

Szokujące ustalenia prokuratury po wypadku samochodowym pod Świętoszowem, w którym zginęła młoda kobieta. Portal istotne.pl dowiedział się, że sprawca wypadku był pijany, brał też wcześniej narkotyki.

Mężczyzna jest podejrzany na razie o dwie rzeczy: spowodowanie po pijanemu wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz o kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Wiadomo, że żołnierz miał 0,6 promila alkoholu we krwi. Trzeci zarzut może dotyczyć spowodowania wypadku pod wpływem narkotyków. Prokuratura ma pewność, że żołnierz brał wcześniej amfetaminę – pozostaje kwestia ustalenia, czy stężenie tego narkotyku w organizmie było na tyle wysokie, że miało wpływ na kierowanie pojazdem.

Sprawca do niedawna leżał w szpitalu w Zielonej Górze. Po wypisie został zatrzymany. Dzisiaj do sądu został złożony wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd zdecydował o areszcie na 3 miesiące.

Sprawca to żołnierz zawodowy z jednostki ze Świętoszowa. Ma 26 lat.

Przypomnijmy: do tragicznego zdarzenia doszło w środę 28 września na drodze między Przejęsławiem a Świętoszowem. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Młoda kobieta zginęła na miejscu, a dwie osoby zostały ranne.