Ludzie traktują kontenery na odzież PCK jak śmietniki

Ludzie traktują kontenery na odzież PCK jak śmietniki
fot. Grażyna Hanaf O sprawie poinformowała nas Czytelniczka. W Łaziskach stoi pojemnik PCK, który jest przeładowany. Czytelniczka miała trudność z poinformowaniem o tym właściciela.
istotne.pl pck, łaziska

Ludzie często zapominają, że pojemniki nie są innego rodzaju śmietnikiem, a punktem, gdzie oddajemy potrzebującym używane, ale w dobrym stanie, wyprane i wyprasowane rzeczy. To ma być dar dla potrzebujących, a nie sposób na wyrzucenie niepotrzebnych nam zużytych rzeczy. Kołdra narzucona na zablokowaną klapę już nikomu nie posłuży, tak jak zmoczona przez deszcz.

Pojemnik w Łaziskach zgodnie ze słowami Czytelniczki zapychany jest regularne, a rzeczy, które się nie mieszczą, rozwiewa silniejszy wiatr po okolicy. Kiedy kobieta zgłosiła to pod podany na kontenerze numer, została odesłana pod inny numer telefonu. Czytelniczka uznała to za utrudnienie. Tak jednak jest, że na pojemniku podany jest numer do centrali, gdzie podawany jest dopiero numer bezpośrednio do osoby zajmującej się pojemnikami w konkretnym powiecie.

Kontener PCK w ŁaziskachKontener PCK w Łaziskachfot. Grażyna Hanaf

Telefon z pojemnika do Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK: 71 328 02 54