Moja Korona Ziemi spotkanie z Andrzejem Kaczmarkiem

Moja Korona Ziemi spotkanie z Andrzejem Kaczmarkiem
fot. freeimages.com (mai05) Wernisaż oraz prelekcja odbędzie się 21 października w budynku Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu. Początek zaplanowano na godzinę 18:00 – wstęp bezpłatny.
istotne.pl bok-mcc, cik orzeł, andrzej kaczmarek

Każdy z nas ma jakąś pasję - rzadko jednak mamy okazję poznać osobę dla której hobby stanowi zdobywanie najwyższych szczytów świata. Taką możliwość daje nam Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. 21 października w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbędzie się prelekcja połączona z wernisażem wystawy zdjęć z wypraw górskich Andrzeja Kaczmarka - alpinisty i wielkiego miłośnika podróżowania.

Plakat wydarzenia w BOK-MCCPlakat wydarzenia w BOK-MCCfot. BOK-MCC

O najwyższych szczytach naszej planety uczymy się już od najmłodszych lat - ile jednak w rzeczywistości o nich wiemy? Już samo wskazanie najwyższego szczytu Europy może podzielić co niektórych z nas. Nic dziwnego - od lat bowiem kwestia ta budzi rozważania zarówno geografów jak i alpinistów. Niezależnie od tego po której stronie my staniemy, spotkanie z Andrzejem Kaczmarkiem stanowić będzie doskonałą okazję do poznania zarówno Mont Blanc jak i Elbrusa - bo to właśnie te góry rywalizują ze sobą o zaszczytne miano najwyższego szczytu starego kontynentu.

Mont Blanc i Elbrus to jednak nie wszystko. Andrzej Kaczmarek na swoim koncie ma także: Großglockner - najwyższy szczyt Austrii, Kilimandżaro - górujący nad Afryką jeden z najwyższych samotnych masywów na świecie, Aconcagua - nazywany kamiennym strażnikiem obu Ameryk, Pico de Orizaba - stratowulkan będący najwyższym szczytem Meksyku oraz Dżabal Tubkal - najwyższy szczyt północnej Afryki.

Wspinaczka wysokogórska to także zmagania z ogromnymi niebezpieczeństwami. Każdy, kto przyjdzie na spotkanie z Andrzejem Kaczmarkiem będzie miał okazję poznać kulisy samotnej wspinaczki na Pico de Orizaba, dowiedzieć się czym są tzw. „rolling stones” w kuluarze śmierci na Mont Blanc oraz poznać szczegóły wyprawy na Großglockner, którego autorowi prezentacji udało zdobyć się dopiero za trzecim podejściem.

Spotkanie nie tylko pozwoli ujrzeć nam świat ze szczytów Korony Ziemi za pomocą fotografii. Goście wydarzenia na własnej skórze będą mogli poznać trudy wyprawy w takie miejsca - organizatorzy oprócz wystawy i prelekcji przygotowali także degustację potraw, którymi żywi się osoba na tego typu ekspedycjach. Wydarzenie będzie również okazją do poznania konkretnych krajów, ich kultury, tradycji oraz rzeczy, które z pewnością przydadzą się każdemu podróżnikowi.