„Sługi boże” i „Blair Witch” w kinie Forum

„Sługi boże” i „Blair Witch” w kinie Forum
fot. BOK-MCC Od piątku, 16 września, na ekranie trzy premiery pełen zagadek, polski kryminał oraz kontynuacja „Blair Witch Project” jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina.
istotne.pl bok-mcc, kino forum

Młodszych widzów zapraszamy na zabawny film familijno- przygodowy „Szajbus i pingwiny” o sympatycznym, choć kompletnie nieobliczalnym czworonogu, który ocalił przed zagładą stado pingwinów.

„Sługi boże” to kino gatunkowe z mocnymi kreacjami wybitnych polskich aktorów tj. : Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Henryk Talar, Krzysztof Stelmaszyk, Adam Woronowicz, Andrzej Konopka, Zbigniew Stryj, Michał Meyer i Monika Dryl. Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna.

 

„Blair Witch” to historia grupy studentów, która przyjeżdżają do lasu Black Hills w stanie Maryland, aby odkryć tajemnicę zniknięcia siostry Jamesa, jednego z bohaterów. Wielu uważa, że jej rozpłynięcie się w powietrzu jest związane z legendą o wiedźmie z Blair. Początkowo grupa dostaje dużo wsparcia, m.in. od pary mieszkańców, która oferuje swoją pomoc jako przewodnicy przez zakątki mrocznego i krętego lasu. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać.

 

„Szajbus i pingwiny” oparta na prawdziwych wydarzeniach niesamowita opowieść o psie, który uratował pingwiny na jednej z wysp u wybrzeży Australii. Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

 

Ponadto na naszym ekranie drugi tydzień filmu „Smoleńsk”, polski dramat przedstawiający wydarzenia katastrofy smoleńskiej z 2010 roku. Szczegóły i rezerwacja na stronie bolesławieckiego kina Forum.