Ławszowa drugą najpiękniejszą wsią na Dolnym Śląsku

Ławszowa drugą najpiękniejszą wsią na Dolnym Śląsku
fot. www.facebook.com/LawszowaMiejscowosc Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”, organizowany przez Urząd Marszałkowski już po raz ósmy, to jeden z elementów wsparcia, jakie UMWD przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej.
istotne.pl konkurs, umwd, ławszowa, gmina osiecznica

Celem konkursu jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Bazując na założeniu, że najlepiej działa zdrowa konkurencja i rywalizacja oparta na dobrym przykładzie, konkurs sprawia, że wsie, mobilizując się, realizują przedsięwzięcia, które w innej sytuacji by nie powstały lub ich zakres byłby znacznie mniejszy.

W pracach komisji konkursowej, powołanej przez marszałka województwa Cezarego Przybylskiego, udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Dolnośląskiej Izby Rolniczej, pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Członkowie komisji odwiedzili wszystkie zgłoszone wsie i projekty i na tej podstawie dokonali ich oceny. Laureatami tegorocznej edycji konkursu – w kategorii: najpiękniejsza wieś – zostały:

  1. Chełmsko Śląskie, gm. Lubawka
  2. Ławszowa, gm. Osiecznica
  3. Kletno, gm. Stronie Śląskie.

Jak czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, zarówno Ławszową, jak i Kletno „charakteryzuje niezwykła aktywność mieszkańców i maksymalne wykorzystanie w rozwoju swoich głównych zasobów. Każda z nich znalazła pomysł na siebie: Ławszowa to Leśna Wieś nad Kwisą, a Kletno to maleńka oaza spokoju dla szukających wypoczynku”.

UMWD/ii