Nagrodzono uczestników konkursu plastycznego

Nagrodzono uczestników konkursu plastycznego
fot. Rzecznik Starostwa Podczas wystawy można oglądać efekty działań artystycznych tych, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury.
istotne.pl wystawa, starostwo

Już po raz drugi bolesławianie mogą oglądać prace plastyczne w budynku starostwa powiatowego. Zdaniem dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Ewy Lijewskiej, szczególna architektura gmachu czyni z niego doskonałą salę wystawową.

Wystawa prezentuje prace stworzone przez uczestników II Dolnośląskiego Konkursu Plastycznego "Stanisław Wyspiański – człowiek secesji". Jury w składzie: Elżbieta Niezgodzińska, Czesław Matyjewicz i Zbigniew Zieliński przyznało wyróżnienia i nagrody.

W kategorii wiekowej od 5 do 8 lat pierwszą nagrodę otrzymał Dawid Chętkowiak z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Oławie. Pierwsze miejsce w kategorii od 9 do 12 lat zajął Fabian Sudański ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kudowie Zdroju. Natomiast w kategorii wiekowej od 13 do 15 lat pierwsze miejsce przyznano Magdalenie Lenczuk z Domu Kultury w Sabinie. Pierwszą nagrodę w kategorii od 16 do 21 lat otrzymał Mirosław Dobrowolski z III LO w Świdnicy.