Można składać wnioski o stypendium

Można składać wnioski o stypendium
fot. b.org Ruszył program pomocowy dla najbiedniejszych studentów. Wnioski o stypendia są już dostępne. Można je wypełniać i składać do końca listopada.
istotne.pl stypendium, student, uczeń

Pomoc finansowa trafi do 48 studentów i 400 uczniów, którzy pochodzą z rodzin o najniższym dochodzie na osobę.

Studenci wnioski o przyznanie stypendium mogą odbierać w Biurze Obsługi Interesanta na parterze biurowca przy placu Piłsudskiego. Wnioski są dostępne w okienkach gminy miejskiej, gdzie nie ma tak dużych kolejek, jak przy okienkach powiatowych. Uczniowie wnioski mogą odebrać w szkole. Wydawać je będą pedagodzy. Z projektu będą mogli skorzystać jednak tylko ci uczniowie, którzy mieszkają poza Bolesławcem

"Studenci powiatu bolesławieckiego otrzymają 48 stypendiów po 200 zł" mówi naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Dariusz Kwaśniewski. Uczniowie dostaną po 100 zł.

Wypełnione wnioski należy składać do końca listopada w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego, które mieści się na 7 piętrze biurowca przy placu Piłsudskiego.

Studenckie wnioski będą analizowane w Świdnicy przez tamtejszych urzędników powiatowych oraz członków fundacji przy Uniwersytecie Wrocławskim. Wnioski uczniów będą analizowane przez szkoły. Listy trafią potem do bolesławieckich urzędników, którzy wybiorą osoby z rodzin o najniższych dochodach.