Kolejny raz obniżono ceny paliw

Kolejny raz obniżono ceny paliw
fot. B.org O 11 groszy potaniała benzyna uniwersalna i bezołowiowa 95. Cena oleju napędowego jest niższa o 6 groszy. Cena gazu nie uległa zmianie.
istotne.pl cena, benzyna

Obniżka cen jest reakcją na coraz tańszą ropę. Obecnie surowiec ten osiągnął najniższą cenę, biorąc pod uwagę dwa ostatnie miesiące. Cena arabskiej ropy wynosi 45 dolarów za baryłkę.

Zdaniem analityków giełdowych ropa tanieje za sprawą wzrastającej podaży tego surowca. Dzieje się tak dlatego, że rosną zapasy paliwowe w USA, a niektóre kraje OPEC wydobywają i sprzedają więcej surowca, niż deklarują. Poza tym wysokie ceny paliw spowalniają wzrost gospodarczy w państwach Europy Zachodniej, a co za tym idzie zmniejszają zapotrzebowanie gospodarki na surowce energetyczne.

Czy wpływ na obniżenie cen miał list skierowany przez Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Trudno odpowiedzieć. Jak wiadomo, bolesławieccy przedsiębiorcy w dokumencie wysłanym do UOKiK zarzucają zmowę i praktyki monopolistyczne właścicielom stacji w naszym mieście.

Zobacz także

Polska Izba Paliw Płynnych