Nieznana substancja w wodzie Żywiec Zdrój. Trwa prokuratorskie śledztwo

Nieznana substancja w wodzie Żywiec Zdrój. Trwa prokuratorskie śledztwo
fot. Krzysztof Gwizdała Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo w sprawie narażenia 21 września 2016 roku w Bolesławcu Macieja Z. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
istotne.pl wypadek, prokuratura, żywiec zdrój

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że Maciej Z. 21 września br. w godzinach wieczornych spożył niewielką ilość bezbarwnego płynu znajdującego się w butelce, na której widniała etykieta „Żywioł Żywiec Zdrój”. W następstwie tego zdarzenia trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

W mieszkaniu, w którym przebywał poszkodowany, zabezpieczono 11 butelek wody mineralnej „Żywioł Żywiec Zdrój”, mocno gazowanej, o pojemności 0,5 litra i z oznaczeniem partii: S:08/08/08:49/3/1 oraz 1 butelkę z partii: S:20/04/11:04/3/1.

Z relacji ojca Macieja Z., Eugeniusza, wynika, że całą zgrzewkę zakupił w tym samym dniu w jednym ze sklepów na terenie Bolesławca.

Ze wstępnej opinii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wynika, że w butelce z oznaczeniem partii: S:20/04/11:04/3/1 zamiast wody znajdowała się substancja chemiczna, jednakże laboratorium nie posiada możliwości pełnej identyfikacji. Obecnie trwają czynności dowodowe zmierzające do ustalenia, na jakim etapie doszło do wypełnienia butelki wspomnianą substancją chemiczną, oraz do dokładnej identyfikacji tej substancji.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii