Za nami mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych

fot. PCEiKK Bolesławiec Najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, SP w Nowogrodźcu, Gimnazjum Samorządowego nr 2, GS nr 1, a także I LO oraz ZSM.
istotne.pl 0 bieg, mosir bolesławiec, pceikk bolesławiec

W środę 28 września w Ośrodku Wodno-Sportowym MOSiR rozegrano mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Rywalizowały w nich 10-osobowe reprezentacje szkół. W kategorii podstawówek mistrzyniami powiatu zostały zawodniczki z SP nr 1. Drugie były dziewczęta z Nowogrodźca, a trzecie – reprezentantki Oxpressu. Wśród chłopców najlepsi okazali się zawodnicy z SP w Nowogrodźcu. Drugie miejsce zajęła ekipa z SP nr 5, a trzecie – drużyna z Gromadki.

W kategorii gimnazjów triumfowały zespoły dziewcząt z Gimnazjum Samorządowego nr 2 i chłopców z GS nr 1. Zaś wicemistrzostwo powiatu wywalczyły ekipy dziewcząt z Oxpressu i chłopców z Iwin. Trzecie miejsce zajęły drużyny dziewcząt z GS nr 3 i chłopców z GS nr 2.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych mistrzyniami powiatu zostały zawodniczki z I LO. Drugie miejsce zajęła ekipa z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych, a trzecie – drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Wśród chłopców najlepsi okazali się zawodnicy z Zespołu Szkół Mechanicznych. Drudzy byli zawodnicy z I LO, a trzeci – reprezentanci ZSHiU.

Organizatorami zawodów były Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.