Szczeciński sanepid: są wyniki badań wody Żywioł Żywiec Zdrój

Szczeciński sanepid: są wyniki badań wody Żywioł Żywiec Zdrój
fot. Żywiec Zdrój Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie opublikowała komunikat związany z ciężkim poparzeniem przełyku u mężczyzny, który napił się mocno gazowanej wody Żywioł Żywiec Zdrój.
istotne.pl wypadek, sanepid, żywiec zdrój

Poniżej prezentujemy komunikat Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie:

W związku ze zdarzeniem ciężkiego poparzenia przełyku u mężczyzny, który spożywał wodę Żywioł Żywiec Zdrój mocno gazowaną o pojemności 0,5 litra, oznaczoną nrami partii S 08/08/08:49/3/1 oraz S 20/04/11:04/3/1, wyprodukowaną w zakładzie Żywiec Zdrój SA zlokalizowanym przy ul. Sprzymierzonych 71, 78-650 Mirosławiec, Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, że wyniki przeprowadzonych badań kontrpróbek ww. partii wody, pobranych w dniu 22.09.2016 r., na etapie produkcji oraz z produkcji bieżącej są prawidłowe w zakresie zbadanych parametrów fizykochemicznych i mikrobiologicznych.

Przypomnijmy: z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że Maciej Z. 21 września br. w godzinach wieczornych spożył niewielką ilość bezbarwnego płynu znajdującego się w butelce, na której widniała etykieta „Żywioł Żywiec Zdrój”. W następstwie tego zdarzenia trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

W mieszkaniu, w którym przebywał poszkodowany, zabezpieczono 11 butelek wody mineralnej „Żywioł Żywiec Zdrój”, mocno gazowanej, o pojemności 0,5 litra i z oznaczeniem partii: S:08/08/08:49/3/1 oraz 1 butelkę z partii: S:20/04/11:04/3/1.

Z relacji ojca Macieja Z., Eugeniusza, wynika zaś, że całą zgrzewkę zakupił w tym samym dniu w jednym ze sklepów na terenie Bolesławca.

Do tematu wrócimy.