Kobieta zginęła w wypadku na drodze do Świętoszowa

Kobieta zginęła w wypadku na drodze do Świętoszowa
fot. S. Ł./KP PSP Bolesławiec Zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.
istotne.pl wypadek, osiecznica

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę (28 września) na drodze między Przejęsławiem a Świętoszowem. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. W wyniku zderzenia młoda kobieta poniosła śmierć na miejscu. Dwie pozostałe osoby zostały ranne.

Ciężko ranny mężczyzna został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Druga osoba została odwieziona karetką do szpitala. Na miejscu była także straż pożarna, policja, prokurator i żandarmeria wojskowa (ranny mężczyzna pracuje w wojsku).

Trwa ustalanie przyczyn tragedii.

Jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu:

Wypadek drogowy zgłoszono straży pożarnej w Bolesławcu około godziny 7:20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że zderzyły się dwa samochody osobowe. Wewnątrz przewróconych pojazdów znajdowały się uwięzione 3 osoby. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osób w uszkodzonych samochodach. W trakcie prowadzonych działań lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon jednej osoby.

Rannych ewakuowano poza pojazdy, udzielono pierwszej pomocy medycznej i przekazano zespołom pogotowia ratunkowego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w uszkodzonych samochodach, usunięto pozostałości powypadkowe z drogi. Ruch komunikacji drogowej w rejonie zdarzenia był wstrzymany. Jedną z osób rannych zabrano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry, który wylądował na terenie tartaku w Przejęsławiu.