Powiat: konkurs plastyczny z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski

Powiat: konkurs plastyczny z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski
fot. Powiat Bolesławiecki Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
istotne.pl konkurs, powiat bolesławiecki

W związku z zaplanowanymi na 4 listopada powiatowymi obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski Starostwo Powiatowe we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Każdy uczestnik konkursu może nadesłać jedną pracę formatu maksymalnie 50/70, wykonaną samodzielnie. – Nie przyjmujemy prac zbiorowych. Prace nie powinny być oprawiane w passe-partout – podkreślają organizatorzy.

Uczestnicy mają do wyboru trzy tematy:

  • plastyczna wizja faktu historycznego, jakim był Chrzest Polski
  • polska i europejska sztuka wczesnego średniowiecza
  • inicjał – plastyczna zabawa z kaligrafią i miniaturą.

Prace, które powinny być wykonane dowolną techniką malarską lub rysunkową (olej, akryl, tempera, plakatówki, akwarela, pastel olejny i suchy, kredki, pisaki, tusze, batik, techniki łączone itp.), należy składać w opakowaniach uniemożliwiających zniszczenie do 20 października w Dziale Organizacji MDK lub nadesłać na adres:

Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Grunwaldzka 5
59-700 Bolesławiec.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac odbędzie się 4 listopada w czasie wernisażu ekspozycji pokonkursowej w Teatrze Starym. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 75 644 65 65.

Powiat Bolesławiecki/ii