Porażki Warty, Wykrot i Starych Jaroszowic – wygrana Sparty

GKS Warta Bolesławiecka - Stal Chocianów

W sobotę (3 września) piłkarze Grzegorza Romana pokonali Łużyce Lubań 2:0 (1:0). Obie bramki dla Sparty Zebrzydowa zdobył Robert Kumoś. Trzecią porażkę z rzędu zanotował KS Stare Jaroszowice. Również w sobotę, w Bolesławcu, drużyna Krzysztofa Kownackiego przegrała ze Szklarską Porębą 2:5 (1:4). Warto odnotować, że Stare Jaroszowice wyszły na prowadzenie w 25 minucie po strzale głową Marcina Nizioła.

Niestety, ostatnie 10 minut pierwszej połowy przesądziło o wygranej gości, którzy schodzili na przerwę z prowadzeniem 4:1. Po przerwie kibice zobaczyli jeszcze dwa gole. Strzelcem drugiej bramki dla KS Stare Jaroszowice był: Jarosław Cybulski. Nie odbył się natomiast mecz Hutnika Pieńsk z Twardym Świętoszów. Drużyna ze Świętoszowa prawdopodobnie wycofała się z rozgrywek.

Także w sobotę (3 września) w rozgrywkach IV ligi GKS Warta Bolesławiecka podejmował Stal Chocianów. Piłkarze i kibice Warty liczyli w tym meczu na przełamanie. Niestety, to zespół gości zgarnął 3 punkty. Po golach: Sebastiana Burdy i Radosława Czerepa Stal wygrała 2:0 (1:0). Goście posiadali w tym meczu przewagę i zasłużenie odnieśli zwycięstwo. Gdyby nie zawodziła ich skuteczność, to goli byłoby więcej. Warto też odnotować, że Sebastian Burda, w drugiej połowie meczu, nie wykorzystał rzutu karnego (piłkarz nie trafił do bramki).

Natomiast w niedzielę (4 września) wyjazdowe spotkanie rozgrywał drugi IV-ligowiec z powiatu bolesławieckiego – Piast Wykroty. W Głogowie Piasta podejmował Chrobry II. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Honorowego gola dla Wykrot strzelił Marcin Łojko.