Drugie zwycięstwo BKS-u

istotne.pl bks bolesławiec, lzs niwnice

Zwycięstwem 4:0 seniorzy BKS rozpoczęli rozgrywki A-klasy przed bolesławiecką publicznością. W sobotę, 27 sierpnia, nasz zespół podejmował na stadionie przy ulicy Spółdzielczej LZS Niwnice. Mecz rozgrywany był w dokuczliwym upale. W chwili rozpoczęcia spotkania termometry wskazywały 30 stopni w cieniu.

Piotr Juszczak i strzelec hat-tricka Mirosław MarkowskiPiotr Juszczak i strzelec hat-tricka Mirosław Markowskifot. MZ

Spotkanie był jednostronnym widowiskiem. Pierwszy gol dla naszej drużyny padł w 29 minucie spotkania. Piotr Juszczak obsłużył Mirosława Markowskiego i było 1:0. W 37 minucie ten sam zawodnik pięknym uderzeniem, z pierwszej piłki, podwyższył na 2:0. W 44 minucie popularny Miro skompletował hat-tricka. Po zmianie stron BKS nadal atakował. W 59 minucie dokładnym podaniem na kilkadziesiąt metrów popisał się Józek Pietrzak. Piłka trafiła pod nogi Łukasza Graczyka, a ten technicznym strzałem przelobował bramkarza przyjezdnych. Była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. BKS pokonał zespół z Niwnic 4:0 (3:0). W następnej kolejce nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Nowogrodziec.

BKS: Dawid Kizyma (78' Piotr Rogowski) – Krzysztof Janicki (75' Paweł Woźniak), Józef Pietrzak, Sławomir Dul, Maciej Zielonka (66' Marcin Zapiór), Piotr Juszczak, Adrian Popek, Radosław Karpiak, Krystian Smolarek (46' Oskar Pochwała), Mirosław Markowski (85' Marek Zaraziński), Łukasz Graczyk (60' Jarosław Baut).