Chrobry wygrał z BKS-em 2:0 i jest liderem tabeli

Chrobry pokonał BKS 2:0 w trzeciej kolejce rozgrywek
istotne.pl 0 chrobry nowogrodziec, bks bolesławiec

Zwycięstwem gospodarzy zakończył się mecz trzeciej kolejki rozgrywek jeleniogórskiej A-klasy, w której Chrobry Nowogrodziec podejmował BKS Bolesławiec. Zespół z Nowogrodźca pokonał drużynę z Bolesławca 2:0 i wygrana ta była w pełni zasłużona. Gospodarze od początku spotkania grali skuteczniej i częściej atakowali. Pierwszy gol padł w 15 minucie. Piłkę w bramce BKS-u umieścił Michał Cieślak. Kwadrans później Sebastian Tkacz podwyższył na 2:0 i był to ostatni gol w tym spotkaniu.

Chrobry pokonał BKS 2:0Chrobry pokonał BKS 2:0fot. MZ

BKS miał swoje okazje ze stałych fragmentów gry. Po strzale Pawła Rissmanna piłka odbiła się od poprzeczki. W drugiej połowie spotkania, ten sam zawodnik, drugi raz uderzył na bramkę, ale nie zaskoczył bramkarza gospodarzy. Groźnym strzałem z 30 metrów popisał się także Sławomir Dul, ale i tym razem golkiper z Nowogrodźca był na posterunku. W ostatnich minutach meczu doszło do przepychanek w polu karnym BKS-u. W ich wyniku sędzia ukarał bramkarza BKS żółtą, a napastnika Chrobrego – czerwoną kartką. W najbliższej kolejce zespół z Nowogrodźca rozegra mecz w Iwinach, natomiast BKS będzie podejmował u siebie Parzyce.

Warto też odnotować, że drużynę BKS przez całe spotkanie dopingowała grupa fanów w szalikach klubowych. Byli wśród nich kibice i mali i duzi. Żywiołowym dopingiem wspierali swoją drużynę do samego końca meczu.

Chrobry Nowogrodziec: Kacper Różnicki - Sławomir Tkacz, Marcin Cieślak, Wojciech Wilczyński, Michał Rosa, Tomasz Kopała, Adrian Paruch, Jakub Piekarz (89' Remigiusz Jędryka), Sebastian Tkacz (77' Sławomir Szlachciuk), Michał Cieślak (65' Kamil Tkacz), Robert Zarzycki.

BKS: Dawid Kizyma – Maciej Zielonka, Józef Pietrzak, Sławomir Dul, Krzysztof Janicki, Paweł Fulczyński (46' Krystian Smolarek), Adrian Popek (46' Marcin Zapiór), Marcin Szaja, Oskar Pochwała (75' Jarosław Baut), Paweł Rissmann, Łukasz Graczyk (80' Tomasz Fulczyński).