73-latek z Kierżna odnaleziony. W akcji poszukiwawczej wzięło udział 108 osób i 3 psy

73-latek z Kierżna odnaleziony. W akcji poszukiwawczej wzięło udział 108 osób i 3 psy
fot. Łukasz Telus/Psyratownicze.pl Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 73-letniego mieszkańca wsi Kierżno (powiat bolesławiecki, gmina Nowogrodziec), który został odnaleziony przez zespół na quadzie.
istotne.pl straż pożarna, akcja, brzeźnik, zaginięcie, kierżno, osp wrocław

W niedzielę, około południa, strażacy ochotnicy z Wrocławia zostali zadysponowani do pomocy w poszukiwaniach mężczyzny, który wyszedł z domu i nie powrócił na noc. – Do akcji wyjechało 9 strażaków z 2 psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz quadem – mówią wrocławscy strażacy. – Gdy zastęp OSP JRS dotarł na miejsce akcji, poszukiwania były już prowadzone przez policjantów, strażaków OSP i PSP z powiatu bolesławieckiego oraz wolontariuszy. Po zebraniu informacji na temat okoliczności zaginięcia wyznaczono teren do przeszukania przez psy ratownicze oraz zespół na quadzie.

73-latek z Kierżna odnaleziony73-latek z Kierżna odnalezionyfot. Stanisław Tomaszewski/Psyratownicze.pl

O godzinie 19:07 zespół na quadzie zgłosił odnalezienie osoby zaginionej w pobliżu jednego z pól uprawnych w Brzeźniku (gmina Bolesławiec). Mężczyzna był przytomny i komunikatywny. Ratownicy ocenili stan poszkodowanego jako dobry. Wezwano zespół ratowników medycznych, którzy zajęli się starszym panem i przewieźli go do szpitala. Mężczyzna spędził poza domem 31-godzin w czasie upałów.

W akcji wzięło udział 50 policjantów KPP Bolesławiec, 9 strażaków z Wrocławia (2 psy ratownicze), 4 druhów z Siechnic (1 pies ratowniczy), 5 ratowników ze stolicy Dolnego Śląska, 12 wolontariuszy oraz 28 strażaków z powiatu bolesławieckiego:

  • JRG Bolesławiec
  • OSP Nowogrodziec
  • OSP Czerna
  • OSP Gierałtów
  • OSP Zebrzydowa
  • OSP Brzeźnik.

Więcej o akcji poszukiwania 73-letniego mieszkańca Kierżna (gmina Nowogrodziec) na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu.

Psyratownicze.pl/ii