Wakacje: 15 wypadków drogowych, dwie ofiary śmiertelne i 1660 mandatów

Wakacje: 15 wypadków drogowych, dwie ofiary śmiertelne i 1660 mandatów
fot. Krzysztof Gwizdała Za nami tegoroczne wakacje, które dla policjantów były czasem wzmożonych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i nad wodą.
istotne.pl policja, wypadek, śmierć, mandat, pijany kierowca

W okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia – pomimo licznych apeli i działań policyjnych – doszło do prawie 7 tys. wypadków drogowych, w których zginęło 601 osób, a 8 746 zostało rannych. W tym czasie na drogach naszego powiatu mundurowi odnotowali 15 wypadków, w których śmierć poniosły 2 osoby (17 zostało rannych), a także 209 kolizji.

Co więcej, w wakacje funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ujawnili 33 pijanych kierowców, wystawili 1 660 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz zatrzymali 306 dowodów rejestracyjnych (ze względu na stan techniczny pojazdów).

Policjanci zwracali szczególną uwagę na pozostawiony przez nas dobytek i zapewniali bezpieczeństwo w miejscach wypoczynku wczasowiczów. Od 24 czerwca do 31 sierpnia nad wodą w całym kraju zginęło 180 osób (o 94 mniej niż w czasie ubiegłorocznych wakacji). Na terenie powiatu bolesławieckiego w ostatnią niedzielę sierpnia 60-letni mężczyzna utonął w Bobrze.

KPP Bolesławiec/ii