Strażacy ochotnicy z Czernej na manewrach pożarniczych w Saksonii

Strażacy ochotnicy z Czernej na manewrach pożarniczych w Saksonii
fot. OSP Czerna Nasi druhowie co dwa lata biorą udział w manewrach ze strażakami z saksońskiej miejscowości Crosta. Tym razem pojechali do naszych zachodnich sąsiadów.
istotne.pl straż pożarna, manewry, osp czerna

Jak czytamy na facebookowym profilu OSP Czerna (gmina Nowogrodziec):

Cyklicznie, co dwa lata, wspólnie z FFW Crosta uczestniczymy w manewrach pożarniczych, na przemian: w Polsce i w Niemczech. W tym roku wypadło na naszych przyjaciół z Crosty. W dniach 26–28 sierpnia na malowniczym terenie Blue Adria nasi partnerzy przygotowali obóz, gdzie wspólnie spędziliśmy trzy dni.

W manewrach uczestniczyło 29 osób: 15 członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej oraz 14 z działającej przy niej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W czasie uroczystej zbiórki burmistrz gminy Grossdubrau Lutz Morbe pogratulował siedemnastoletniej współpracy między OSP Czerna a FFW Crosta. Manewry:

  • stanowisko wodne 1: za pomocą pontonu i rękawa strażacy mieli zneutralizować plamę oleju na wodzie
  • stanowisko wodne 2: ewakuacja poszkodowanego z wody
  • budowa linii gaśniczej
  • stanowisko techniczne: ratownictwo drogowe oraz omówienie działania sprzętu ratownictwa technicznego
  • pożar budynku mieszkalnego: ewakuacja poszkodowanego z budynku
  • stanowisko przeciwpowodziowe. – Dowiedzieliśmy się na nim dużo na temat najnowszych technik ratownictwa przeciwpowodziowego – mówią strażacy z Czernej.

Na facebookowym profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej (gmina Nowogrodziec) więcej o manewrach pożarniczych w miejscowości Crosta w Saksonii.

OSP Czerna/ii