W Muzycznym Radiu o bajkach terapeutycznych Grażyny Hanaf

W Muzycznym Radiu o bajkach terapeutycznych Grażyny Hanaf
fot. K. Gwizdała W wywiadzie dla Muzycznego radia przeprowadzonym przez Andrzeja Stefańczyka autorka opowiada o tym, jak można skorzystać z bajek, by lepiej poznać swoje emocje.

Inforację podajemy za Muzycznym Radiem: Rodzima pisarka, autorka dwóch powieści, których historia rozgrywa się w Bolesławcu, a jej bohaterami są mieszkańcy miasta, swoją najnowszą twórczość skierowała do najmłodszych. Bajki, które wyszły spod jej pióra, niosą ze sobą oprócz ciekawych treści dla dzieci również praktyczne porady terapeutyczne, na przykład jak radzić sobie ze strachem. Krótkiego wywoadu wysłuchac można na stronie Muzycznego Radia.

Dla Polskiego Radia RDC grazyna Hanaf udzieliła obszernego wywiadu o swoich bajkach, zachęcamy do wysłuchania.

Dziewczynka skrzynka” i „Garbuska” to baśnie terapeutyczne dziennikarki Grażyny Hanaf. Dlaczego je napisała i czy mogą pomagać? Jak przyznała, chciała przekazać coś bardzo ważnego dla siebie i innych. – Pierwszą rzeczą, o której piszę, jest siła rodzicielskiej miłości, która ma magiczną moc oraz działa bez względu na to, jacy nasi rodzice są lub jak ich widzimy i oceniamy, bo to może być rozbieżne – tłumaczyła autorka.

Baśń terapeytuczna "Garbuska" wydana została po raz trzeci i wzbogacona jest o nowe ilustracje Anny Chaberek.