BKS: zwycięstwo 8:0 na rozpoczęcie rozgrywek

BKS: zwycięstwo 8:0 na rozpoczęcie rozgrywek
fot. MZ W meczu rozgrywanym w Kraśniku Dolnym bolesławianie wysoko pokonali tamtejszy LKS.
istotne.pl bks bolesławiec, lks kraśnik dolny

W niedzielę (21 sierpnia) odrodzona drużyna seniorów BKS-u rozegrała pierwszą kolejkę spotkań w rozgrywkach jeleniogórskiej A-klasy. Przeciwnikiem bolesławian był LKS Kraśnik Dolny. Mecz rozpoczął się 30-minutowym opóźnieniem. Wszystko przez całonocne, obfite opady deszczu i wodą zalegającą przed jedną z bramek. Gospodarze, pod okiem sędziów, częściowo uporali się z problemem. Na tyle skutecznie, że sędziowie dopuścili boisko do gry i mecz mógł się odbyć.

BKS: zwycięstwo 8:0 na rozpoczęcie rozgrywekBKS: zwycięstwo 8:0 na rozpoczęcie rozgrywekfot. MZ

Na namokniętym boisku w Kraśniku trudno grało się obu drużynom. Już na początku spotkania gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale bardzo dobrze i ofiarnie interweniujący bramkarz BKS – Dawid Kizyma nie dopuścił do straty gola. Kolejne fragmenty gry należały już do gości. W 6 minucie gola dla BKS-u zdobył Adrian Popek. BKS napierał i zdecydowanie przeważał, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji. W 34 minucie, po uderzeniu Oskara Pochwały, piłkę do własnej bramki skierował Edward Iwanowski. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Łukasz Graczyk.

BKS: zwycięstwo 8:0 na rozpoczęcie rozgrywekBKS: zwycięstwo 8:0 na rozpoczęcie rozgrywekfot. MZ

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. BKS przeważał i atakował, natomiast gospodarze próbowali wyprowadzać kontrataki, ale nie potrafili zagrozić bramce gości. W 47 minucie Oskar Pochwała podwyższył na 4:0. Chwilę później ten sam zawodnik dołożył kolejne trafienie. W 60 i 75 minucie padły dwie kolejne bramki dla bolesławian. Ich autorem był Dawid Kizyma, który bezbłędnie wykorzystał dwa rzuty karne. Wynik spotkania ustali, w 84 minucie, Łukasz Graczyk. BKS pokonał w Kraśniku tamtejszy LKS 8:0 (3:0). Po pierwszej kolejce spotkań bolesławianie zajmują pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek. W najbliższą sobotę (27 sierpnia) bolesławianie będą podejmować u siebie LZS Niwnice. Początek spotkania, godzina 18:00.

LKS Kraśnik Dolny: Bartosz Ferlewicz (46' Patryk Szulc) – Artur Baszczyj (46' Damian Ferlewicz), Marek Słotwiński, Adam Filipek, Kacper Węgrzanowski, Mateusz Dmuchowski, Marcin Gibas, Krzysztof Dmuchowski, Sebastian Faltyn, Kamil Jamroz, Edward Iwanowski.

BKS: Dawid Kizyma – Marcin Zapiór (60' Paweł Woźniak), Józef Pietrzak, Sławomir Dul, Maciej Zielonka, Piotr Juszczak, Krystian Smolarek (65' Tomasz Fulczyński), Oskar Pochwała, Radosław Karpiak, Adrian Popek (75' Maciej Sawicki), Łukasz Graczyk.

BKS: zwycięstwo 8:0 na rozpoczęcie rozgrywekBKS: zwycięstwo 8:0 na rozpoczęcie rozgrywekfot. MZ