Otwarto poplenerową wystawę

Otwarto poplenerową wystawę
fot. B.org Od 3 grudnia można oglądać rzeźby, które wykonali artyści biorący udział w tegorocznym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim. Są one równie wyjątkowe, jak sympozjum, podczas którego powstawały. Sierpniowy plener był bowiem jubileuszowym – czterdziestym.
istotne.pl międzynarodowy plener ceramiczno
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Podczas kilkudziesięcioletniej historii Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego Bolesławiec odwiedzali artyści ceramicy z całego świata. W tym roku w bolesławieckich zakładach ceramicznych pracowali rzeźbiarze nie tylko z Polski, ale również z Korei, Danii oraz Słowacji.

Prace powstawały w szczególnej atmosferze – pełnej wspomnień i podsumowań. Z okazji jubileuszu Muzeum Ceramiki przygotowało specjalną wystawę, dokumentującą kilkadziesiąt lat twórczych poszukiwań artystów, a na kliczkowskim zamku odbyło się specjalne, okolicznościowe sympozjum, w którym udział wzięli wykładowcy z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jakie prace powstały podczas tego szczególnego pleneru, zapraszamy do galerii Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Rzeźby wykonane w tym roku będą wystawione do 30 stycznia.