Bolesławiec jest wysoko w rankingu gmin

Bolesławiec jest wysoko w rankingu gmin
fot. B.org W tegorocznym Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej nasze miasto znalazło się w pierwszej setce. Bolesławiec w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie uplasował się na 27 pozycji w kraju, co daje drugie miejsce na Dolnym Śląsku.
istotne.pl ranking, rzeczpospolita

Ranking został przeprowadzony w oparciu o bazę danych Ministerstwa Finansów i składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie wyłoniono gminy, które najlepiej zarządzały swoimi finansami w latach 2001-2004 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały. W drugim etapie oceniano jakości życia mieszkańców i sposób zarządzania samorządu. Do tego etapu zakwalifikowało się 400 gmin i miast.

Gminy i miasta były oceniane przez niezależną kapitułę składającą się z przedstawicieli instytucji i środowisk powiązanych z samorządem. Rzeczpospolita zasięgnęła także opinii Ministerstwa Finansów oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także regionalnych izb obrachunkowych.

Zdaniem Rzeczpospolitej ranking pokazuje najlepiej zarządzane miasta i gminy w Polsce oraz wyróżnia samorządy, które najlepiej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców.