Odbyły się kolejne letnie zawody sportowe

Mężczyźni grają w siatkówkę plażową
istotne.pl 0 omb, mosir bolesławiec, siatkówka

Mimo nienajlepszej pogody w zawodach pływackich wzięło udział 21 zawodników z Wrocławia, Lubania, Złotoryi, Jeleniej Góry, Legnicy i Bolesławca. Najmłodszym zawodnikiem był 6-letni Kuba Kalinowski, który wśród głośnego dopingu pozostałych zawodników i kibiców pokonał dystans 25 m stylem dowolnym w czasie 56''52.

• 100 m stylem klasycznym – Rafał Piotrowski 1'32''92

W turnieju w boule wystartowały 4 drużyny: Halina Handrysiak, Danuta Michalska (Złotoryja); Robert Kalinowski, Franciszek Walski (Eden); Zygmunt Handrysiak, Dominik Handrysiak (Relaks Złotoryja); Józef Wiatr, Zbigniew Kowalczyk (MOSiR Bolesławiec). Mimo udziału w turnieju tylko czterech zespołów rywalizacja była zacięta. Do wyłonienia pierwszej trójki potrzebna była dokładna analiza małych punktów, tj. ilości punktów zdobytych, straconych i nawet różnicy pomiędzy nimi. Pierwsze miejsce zajęła drużyna MOSiR, drugie Eden a trzecie Relaks.

W siatkówce plażowej o puchar przewodniczącego Rady Miasta w kategorii mężczyzn zwyciężyli Patryk Baran i Piotr Kozłowski (TOP Bolesławiec), w kategorii kobiet Magda Kudra i Joanna Ber (NASTOLATKI Bolesławiec), a w kategorii młodzieży Monika Cieśla i Damian Kulesza (CAS TEAM).