Spokojnie minął tydzień strażakom

Spokojnie minął tydzień strażakom
fot. B.org Bolesławieccy strażacy oceniają miniony tydzień jako spokojny. Od 12 do 17 sierpnia staż wyjeżdżała do niegroźnych w skutkach pożarów i zdarzeń drogowych.
istotne.pl straż pożarna

W piątek na ulicy Wróblewskiego z ciężarowej cysterny na jezdnię wysypał się plastikowy granulat. Strażacy usunęli granulat z ulicy, ponieważ stwarzał zagrożenie dla poruszających się tą drogą pojazdów.

W niedzielę strażacy gasili kontener na odpady papierowe przy ulicy Staroszkolnej. Od momentu wprowadzenia segregacji odpadów w naszym mieście spłonęło już kilkanaście takich kontenerów.

W poniedziałek przy ulicy Matejki spłonęła altanka. Nie udało się jej uratować, ponieważ straż została powiadomiona zbyt późno. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie celowe podpalenie. W tym samym dniu strażacy gasili drzewo rosnące przy ulicy Ogrodowej.

We wtorek staż pożarna interweniowała w budynku przy ulicy Dolne Młyny. Palił się przewód wentylacyjny. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru wodą i przewietrzeniu budynku. W tym samym dniu w Osłej strażacy gasili płonące ściernisko.

We środę strażacy brali udział w dość nietypowej interwencji. W jednej ze studni w miejscowości Osła zaczęła cuchnąć woda. Jak się okazało, w studni utopił się kot. Staż wypompowała wodę, aby umożliwić dezynfekcję studni.