Bolesławianie wygrali turniej w rugby

Bolesławianie wygrali turniej w rugby
fot. B.org Na placu księdza Popiełuszki rozegrano I Turniej Rugby o Puchar Ceramiki Bolesławieckiej. Turniej wygrał bolesławiecki team Husar I.
istotne.pl święto ceramiki, rugby

Do Bolesławca przyjechały ekipy z Poznania, Warszawy, Nowego Sącza i Wrocławia. Zawodnicy rozgrywali w sobotę mecze na boisku piaskowym, dlatego drużyny liczyły po 5 graczy.

Mają czego żałować ci, którzy wiedzieli o turnieju, a nie przyszli pokibicować. Zawodnicy nie oszczędzali się. Było widać rywalizację, zaangażowanie i wolę walki. W końcowej klasyfikacji zwyciężył team Husar I z Bolesławca. Drugie miejsce zajęli Czarno-Biali I z Nowego Sącza. Na trzecim miejscu uplasowała się Skra Warszawa, zaś na kolejnych miejscach Czarno-Biali II Nowy Sącz, Husar II Bolesławiec, Chaos Poznań i Rugby Team Wrocław.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Po turnieju swojej radości nie krył kapitan bolesławian Jakub Lisiewski. "Wygraliśmy turniej niespodziewanie. Jestem naprawdę mile zaskoczony. Przyjechały dobre zespoły pierwszo i drugoligowe z całej Polski" powiedział po meczu Jakub Lisiewski. "Chcemy zorganizować taki turniej również za rok i mam nadzieję, że będzie z jeszcze większą pompą" dodał kapitan bolesławieckiej drużyny.

I Turniej o Puchar Ceramiki Bolesławieckiej zorganizował Rugby Team Bolesławiec. Współorganizatorami byli Bolesławiecki Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zobacz także

Więcej o rugby