Świąteczne spotkanie artylerzystów

Świąteczne spotkanie artylerzystów
fot. kpt. Remigiusz Kwieciński 2 kwietnia, w przededniu Świąt Wielkanocnych, żołnierze pułku, pracownicy wojska, a także przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz instytucji garnizonu spotkali się przy wielkanocnym stole, aby zgodnie z tradycją podzielić się święconym jajkiem.
istotne.pl wojsko, wielkanoc, 23 śpa

Rozpoczynając spotkanie, dowódca 23 Śląskiego Pułku Artylerii pułkownik Paweł Świtalski złożył żołnierzom i przybyłym gościom wielkanocne życzenia. Uczestnicy spotkania przyjęli także życzenia od starosty bolesławieckiego Dariusza Kwaśniewskiego oraz wiceprezydenta Bolesławca Kornela Filipowicza, którzy w ciepłych słowach odnieśli się do działalności artylerzystów w środowisku lokalnym oraz do dobrze układającej się współpracy.

Kapelan pułku ksiądz kapitan Tomasz Koczy w krótkim rozważaniu ukazał znaczenie najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym, jakim jest celebracja Misterium Paschalnego (męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa), odmówił modlitwę i złożył wszystkim obecnym i ich rodzinom wielkanocne życzenia. – Niech te Święta Wielkanocne będą dla nas wszystkich wielkim symbolem odrodzenia się wiary i życia – mówił kapelan artylerzystów.

Po modlitwie ksiądz prałat płk rez. Wojciech Mroszczak poświęcił potrawy, które znalazły się na żołnierskim wielkanocnym stole. Tradycyjnie już potrawy wielkanocne przygotowane przez kucharzy batalionu logistycznego cieszyły podniebienia wszystkich uczestników spotkania.

Symbolicznym akcentem wieczerzy było przekazanie przez dowódcę pułku na ręce mężów zaufania środowisk wojskowych i pracowników wojska koszyków wielkanocnych oraz życzeń adresowanych do żołnierzy i personelu cywilnego 23 pułku artylerii. W trakcie spotkania uczestnicy spotkania mieli ponadto okazję zapoznać się z życzeniami świątecznymi przysłanymi do bolesławieckich artylerzystów.

kpt. Remigiusz Kwieciński/ii