Wielkanocne spotkanie w Świętoszowie

Wielkanocne spotkanie w Świętoszowie
fot. kpt. Justyna Balik Zgodnie z coroczną tradycją dowódca 10BKPanc uczestniczył wraz z dowódcami pododdziałów, szefami pionów oraz pracownikami wojska i sympatykami świętoszowskiej brygady na spotkaniu z okazji Świąt Wielkanocnych.
istotne.pl wojsko, 10bkpanc, wielkanoc

– Cieszę się, że mogliśmy spotkać się w tym gronie, w dniu poprzedzającym te najważniejsze święta w roku. Święta Wielkanocne dla nas, żołnierzy 10BKPanc, są bardzo ważne, są one bowiem świadectwem uporu w dążeniu i konsekwencji do osiągnięcia założonego celu, aby wypełniło się to, co miało być wypełnione w wyniku tego konsekwentnego działania. Jest to niezwykle istotne dla nas – żołnierzy i pracowników wojska – aby budować świadomość samego siebie, swój własny kręgosłup moralny i następnie przekładać to wszystko na konsekwencję i śmiałość w dążeniu do zakładanych celów w świetle prawego zachowania. Życzę wam wszystkiego najlepszego: aby ten czas upłynął wam w zdrowiu i pogodzie ducha – powiedział dowódca świętoszowskiej brygady pułkownik Maciej Jabłoński.

Na spotkanie z okazji Wielkanocy, które tradycyjnie już odbywa się w Klubie Wojskowym 10BKPanc w Świętoszowie, oprócz pułkownika Jabłońskiego wraz z małżonką i świętoszowskich dowódców pododdziałów i szefów pionów oraz pracowników wojska, przybyli także goście – sympatycy świętoszowskiej brygady. Wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem Gminy Osiecznica Waldemarem Nalazkiem i sołtysem Świętoszowa Andrzejem Jurytą.

Na spotkaniu obecni byli również: komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Bolesławiec st. bryg. Grzegorz Kocon, komendant powiatowy policji insp. Henryk Stefanko, nadleśniczy Nadleśnictwa Świętoszów Wojciech Moskaluk, dyrektorka Zespołu Szkół w Świętoszowie Krystyna Kozak, a także: komendant 43 Wojskowego Oddziału Gospodarczego pułkownik Tomasz Hoffman, przedstawiciel Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu major Artur Sławek oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Commando Bogdan Fijałkowski.

Zgodnie z chrześcijańską tradycją obecny na uroczystości kapelan świętoszowskiej brygady ksiądz major Rafał Kaproń poświęcił przygotowane jajka i pokarmy oraz odczytał list skierowany do żołnierzy od biskupa polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka.

Po wystąpieniu księdza kapelana dowódca 10BKPanc zaprosił wszystkich zgromadzonych do wspólnego dzielenia się świątecznym jajkiem i składania sobie życzeń.

kpt. Justyna Balik/ii