Wspólnie dokonali 17 przestępstw. Jeden z nich spowodował ponad 22-tys. straty

Wspólnie dokonali 17 przestępstw. Jeden z nich spowodował ponad 22-tys. straty
fot. KPP Bolesławiec Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie szeregu włamań, kradzieży i o dwukrotne składanie fałszywych zeznań. Obu zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 25-letniego bolesławianina podejrzanego o dokonanie 3 kradzieży z włamaniem do automatów do gier. Mundurowi ustalili też, że zatrzymany miał wspólnika, którym okazał się 21-letni... dzierżawca lokalu z automatami. Ten drugi usłyszał zarzuty dokonania trzech kradzieży z włamaniem oraz dwukrotnego złożenia fałszywych zeznań.

Co więcej, okazało się, że starszy ze wspólników od grudnia 2014 r. do marca 2015 r. popełnił szereg innych przestępstw (łącznie udowodniono mu ich aż 12). Bolesławianin włamywał się i kradł. Jego łupem dwukrotnie padła instalacja centralnego ogrzewania, którą 25-latek w całości wymontował z budynków, a także: elektronarzędzia z pomieszczeń piwnicznych, silniki z wentylatorów zewnętrznych, zamontowanych na kurnikach jednej z miejscowości naszego powiatu, oraz okucia klamek. Interesowało go wszystko to, co da się sprzedać w punkcie skupu metali kolorowych. Straty, jakie spowodował, szacowane są na ponad 22 tys. zł.

KradzieżKradzieżfot. KPP Bolesławiec
KradzieżKradzieżfot. KPP Bolesławiec

Obu zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

KPP Bolesławiec/ii