Maria Subik prosi o pamiątki po Sybirakach i Kresowiakach

Maria Subik prosi o pamiątki po Sybirakach i Kresowiakach
fot. G. Hanaf Dyrektorka apeluje o pomoc w zebraniu pamiątek do Izby Pamięci szykowanej w Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir
istotne.pl gs 2, sybiracy, maria subik, kresowiacy

Szanowni Państwo

W Gimnazjum Samorządowym nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir powstaje IZBA PAMIĘCI poświęcona Sybirakom i Kresowianom. W związku z tym zbieramy pamiątki związane z zsyłkami na Syberię i Kresami. Uprzejmie prosimy o przekazywanie bądź wypożyczenie materiałów, które mogłyby wzbogacić nasze zbiory. Uroczyste otwarcie IZBY PAMIĘCI nastąpi 12 czerwca 2015 r., podczas V Ogólnopolskiego Zjazdu Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń Noszących imiona upamiętniające Zesłańców Sybiru.

Wszystkim, którzy przyczynią się do współtworzenia tego zbioru, serdecznie dziękujemy. Nie pozwólmy, aby pamiątki naszej historii zostały bezpowrotnie utracone. Prosimy o przekazywanie materiałów do biblioteki szkolnej w godz. 8:00-14:00 lub sekretariatu szkoły w godz. 8:00-15:00. W powyższej sprawie można kontaktować się z Panią Mariolą Kozioł lub Panem Grzegorzem Jankowskim tel. 75 732 3076.

Maria Subik