Bazylika: festiwal światła i dni funduszy europejskich

Bazylika: festiwal światła i dni funduszy europejskich
fot. MZ W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę UE, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego RP, Bolesławiecka Bazylika Maryjna, Gmina Miejska Bolesławiec, Elektros Bolesławiec i Philips Polska organizują Dni Otwarte Funduszy Europejskich.
istotne.pl bazylika, koncert, um bolesławiec, festiwal światła

Rzymskokatolicka Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja w Bolesławcu zaangażowana jest w promocję zabytków sakralnych polsko-niemieckich obszarów przygranicznych. Z tej okazji przygotowanych zostało kilka ciekawych wydarzeń.

W piątek 8 maja we współpracy z firmami Elektros i Philips Polska w godzinie Apelu Maryjnego o 21:00 zaprezentowane zostaną możliwości oświetlenia zewnętrznego Bazyliki. Będzie to próbne oświetlenie w ramach małego festiwalu światła, które pomoże w przyszłości przygotować projekt oświetlenia zewnętrznego Bazyliki.

W sobotę 9 maja w godzinach od 13:00 do 18:00 przy Bazylice będziemy mieli okazję skosztować domowych kulinariów oraz obejrzeć wystawę fotograficzną prezentującą historię Bazyliki i dzieje partnerskiej parafii Leutersdorf w Saksonii. W sobotni wieczór o godz. 21:00 Parafia także zaprasza na Apel Maryjny, w ramach którego ujrzymy kolejną odsłonę małego festiwalu światła.

W niedzielę 10 maja o godz. 19:00 w Bazylice rozpocznie się koncert muzyki organowej, podczas którego ks. doktorant Łukasz Kutrowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprezentuje nam utwory dzieła takich mistrzów jak: Jan Sebastian Bach czy César Franck. Bezpośrednio po koncercie Apel Maryjny i zakończenie małego festiwalu światła.

Kacperius/Bolesławiecka Bazylika Maryjna/ii