Bajka o wilkołaku w poranku na bis

Bajka o wilkołaku w poranku na bis
fot. BOK-MCC W sobotę, 9 maja, o 12:15 opowieść o miłości, rodzinie i akceptacji „Alfie, mały wilkołak”. Bilety w atrakcyjnej cenie 9 zł. Szczegóły na stronie kina Forum.
istotne.pl bok mcc, kino forum, alfie

W cyklu realizowanym raz w miesiącu w kinie Forum wyświetlamy wartościowe produkcje dla najmłodszych. W maju na naszym ekranie pełna ciepła i niezwykłych przygód adaptacja pierwszej części serii książek autorstwa Paula van Loona „Alfie, mały wilkołak”. Historia chłopca, który ma kochających rodziców i starszego brata, jednak czuje, że jest inny. Jego podejrzenia okazują się prawdą. Pewnej nocy chłopiec odkrywa, że jest wilkołakiem!

Holenderska produkcja w przyjazny i niewymuszony sposób pokazuje, że odmienność nie jest powodem do wstydu, ale szansą dającą nowe możliwości. Główny bohater, Alfie, w dniu siódmych urodzin odkrywa, że podczas pełni księżyca zmienia się w wilkołaka. Uzyskuje wtedy niezwykłe moce – potrafi szybko biegać, skakać, jest silny. Ale też pożera kury sąsiadki i wygląda jak bestia. Alfie wstydzi się zmian, które zachodzą w jego ciele. Czuje się odmieńcem. Martwi się, że przybrani rodzice przestaną go kochać i pozbędą się go. Boi się też odrzucenia ze strony szkolnych kolegów.

Oglądając film dzieci z łatwością utożsamiają się z problemami Alfiego i empatycznie odczuwają jego mieszane uczucia. Bohater filmu dobrze radzi sobie z kłopotami i lękiem przed odrzuceniem, dzięki temu mali widzowie również zostają pokrzepieni i wzbogaceni o przekonanie, że każdy z nas zasługuje na miłość bliskich, nawet jeśli czuje się odmienny. Atutem filmu jest również niezwykła ścieżka dźwiękowa.

Informacja BOK-MCC/ii