Wystawa Franka Brinkmanna w BOK-MCC

Wystawa Franka Brinkmanna w BOK-MCC
fot. BOK-MCC W piątkowy wieczór w galerii BOK-MCC „mała Biała” odbył się wernisaż wystawy „Materiał - Kształt - Ekspresja“ niemieckiego artysty. Ekspozycja prezentowana będzie do 5 czerwca.
istotne.pl bok mcc, frank brinkmanna

Ceramik, rzeźbiarz z Saksonii Frank Brinkmann prezentuje w Bolesławcu małe formy ceramiczne, rzeźby przestrzenne i kolaże. Na otwarciu, komisarz wystawy Katarzyna Zarówny przybliżyła obecnym sylwetkę artysty. Autor prac opowiadał o swojej twórczości i fascynacji materią jaką jest glina, a także o działalności ośrodka dla artystów w Centrum Kultury i Sztuki Schaddelmühle, w którym prowadzi swoje atelier. Po części oficjalnej Saksończyk chętnie rozmawiał z przybyłymi na wernisaż. Wydarzenie muzycznie uświetnił zespół Tres, w składzie: Mirosław Kuc i Sławomir Zimniak.

Wystawa została zorganizowana w ramach polsko-niemieckiego projektu „Via Regia Sculptura“. Jego koordynatorem jest Ute Hartwig-Schulz, która prowadzi na terenie Saksonii fundację „Künstlergut Prösitz”. W ramach projektu na szlaku Via Regia artyści z Saksonii realizują różnego rodzaju działania artystyczne. Bolesławiec włączył się w projekt poprzez organizację wystawy Franka Brinkmanna. Ponadto jesienią Mateusz Grobelny w Saksonii zbuduje piec ceramiczny, który na stale wpisze się w krajobraz pogranicza.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC