Sukces drużyny humanistycznej MZS nr 1 w Lidze Naukowej 2015

Sukces drużyny humanistycznej MZS nr 1 w Lidze Naukowej 2015
fot. G. Hanaf Złota drużyna: Agata Dydak, Julia Fulczyńska, Tomislav Pranić i Paulina Owerko, najlepsza na Dolnym Śląsku.
istotne.pl mzs 1, liga naukowa

Młodzi gimnazjaliści w przyszłym roku szkolnym zasilą szeregi zdolnych licealistów II LO, dziś cieszą się z sukcesu i zadowoleniem opowiadają o swoim sukcesie w finale Dolnośląskiego Konkursu Gimnazjalistów Liga Naukowa 2015. Gimnazjaliści, którymi opiekują się nauczycielki: uzyskali najwyższy wynik w konkursie: 2116 na 2480 punktów i był to pierwszy wynik spośród wszystkich dolnośląskich szkół biorących udział w Lidze.

Agata, Julia, Tomislav i Paulina zdobyli Złote Medale Ligi Naukowej, a także nagrody rzeczowe i możliwość wyjazdu na Obóz Naukowy Ligi. Paulina Owerko i Tomislav Pranić wywalczyli również nagrodę indywidualną: tytuł Laureata Ligi Humanistycznej.

Laureaci konkursu zdobywają nagrody rzeczowe oraz zaświadczenie podpisane przez Kuratora Oświaty, które umożliwia rekrutację do dowolnego liceum i zwalnia z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego (języka polskiego).

Teresa Hryńczak i Anna Izba oraz Agata Dydak, Julia Fulczyńska, Tomislav Pranić i Paulina OwerkoTeresa Hryńczak i Anna Izba oraz Agata Dydak, Julia Fulczyńska, Tomislav Pranić i Paulina Owerkofot. G. Hanaf

Gimnazjaliści to niezwykle zgrana grupa, nauczycielki podkreślały ich umiejętności pracy zespołowej oraz to, że każde z nich jest specjalistą w danej dziedzinie: pisanie dobrych testów, gramatyka, interpretacja wiersza. Uczniowie dla wspólnego dobra wykorzystują te umiejętności. Teresa Hryńczak i Anna Izba są zachwycone postępami swoich uczniów, podkreślają to ile włożyli pracy w przygotowanie i konsekwentnie przygotowywali się, by zająć jak najwyższe miejsce.

Uczniowie zadowoleni byli ze swojego sukcesu z wielu powodów. Czuli satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, mówili o tym, że chcieli się sprawdzić i spróbować swoich sił w oryginalnym konkursie. Bardzo cieszyło ich też zwolnienie z egzaminu z języka polskiego. Za podstawę sukcesu uznali poczucie humoru i dystans do samych siebie. Redakcja Istotne.pl gratuluje sukcesu drużynie i nauczycielom MZS nr 1