Spotkanie z Janem Bujakiem

Spotkanie z Janem Bujakiem
fot. BOK-MCC W środę, 24 marca, w CIK Orzeł odbyło się wyjątkowe spotkanie Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni Ich Potomków oraz Przyjaciół.
istotne.pl bok mcc, jan bujak
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Spotkanie było okazją do zaprezentowania członkom stowarzyszenia i gościom trzeciej części unikatowej serii "Galicjanie i Serbowie" powstałej w oparciu o zebrane podczas wieloletnich badań opowieści, dokumentów, materiałów źródłowych i fotografii o historii życia polskich osadników w Bośni. Jan Bujak opowiadał o w swoich książkach i przybliżył licznie przybyłym niezwykłe losy Polaków, których przeznaczenie rzuciło na ziemię bośniacką, gdzie żyli w latach 1895-1946. W ciepłej atmosferze bałkańskich klimatów uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi historiami oraz przy ciastku porozmawiać z Panem Janem.

Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni Ich Potomków oraz Przyjaciół oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki i realizowane jest w ramach zadania "Ocalić od zapomnienia" współfinansowanego przez Gminę Miejską Bolesławiec w ramach otwartego konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych poprzez organizacje pozarządowe.

Małgorzata Biniek BOK-MCC