Czy psy zanieczyszczą nowy plac zabaw?

Czy psy zanieczyszczą nowy plac zabaw?
fot. G. Hanaf Na placu dla dzieci w parku Waryńskiego będą: system dog-stop i znaki: zakaz wstępu psom. Czy uda się jednak powstrzymać właścicieli przed wyprowadzaniem tam swoich pupili?
istotne.pl park waryńskiego, agnieszka gergont

Tematem zainteresował nas Czytelnik, który wyraził zaniepokojenie tym, co zobaczył na nowym placu zabaw dla dzieci wybudowanym w parku Waryńskiego. Idąc przez park zauważył, jak przy nowych huśtawkach właściciel pozwala załatwić się swojemu psu. Podobno wciąż cały park służy jako toaleta dla zwierząt.

Rzeczniczka urzędu miasta wyjaśniła jakie zabezpieczenia przed psami zostaną jeszcze zamontowane na placu zabaw.

– W grudniu przewidziano budowę ogrodzenia strefy z nawierzchnią piaskową, wraz z montażem kraty dog-stop (podobny funkcjonuje na placu zabaw przy ul. Łukasiewicza) – informuje Agnieszka Gergont. – W kolejnym etapie, w pierwszym kwartale nowego roku, w parku będzie też zamontowana toaleta dla psów z czytelną informacją dla właścicieli zwierząt, że to miejsce jest przeznaczone do wyprowadzania psów. Toaleta wyposażona będzie w kosze i woreczki do posprzątania po swoim psie. Na terenie parku zaplanowano również monitoring, będą również piktogramy (znaki) informujące o zakazie wyprowadzania psów.

Czy właściciele psów zastosują się do zakazów?
Nie
88.30 % głosów: 83
Tak
11.70 % głosów: 11