60-lecie powstania koła pszczelarzy w Bolesławcu

60-lecie powstania koła pszczelarzy w Bolesławcu
fot. Krzysztof Gwizdała Bolesławiecki związek ma 93 pszczelarzy i ponad 1800 rodzin pszczelich. Na jubileuszu rozdano odznaczenia i medale.
istotne.pl pszczoła, pszczelarz, piotr żądło

Bolesławieccy pszczelarze świętowali 13 grudnia 60 rocznicę pszczelarstwa na ziemi bolesławieckiej. Z tej okazji uhonorowali tych, co dbają o rozwój pszczelarstwa i wspomagają rozwój koła w naszym mieście.

Jako pierwsze wręczono najwyższe odznaczenia pszczelarskie „Medale ks. dr Jana Dzierżona” za zasługi na rzecz pszczelarstwa. Otrzymali je od prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego prezydent Bolesławca, Piotr Roman, burmistrza Nowogrodźca i wójt gminy Bolesławiec, Andrzej Dutkowski.

Po przemówieniu prezesa koła Piotra Żądły i wręczeniu najważniejszych wyróżnień, brać pszczelarska została odznaczona złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami pszczelarstwa. Koło z okazji jubileuszu wykonało medal okolicznościowy 60-lecia związku pszczelarzy. Medale te zostały wręczone władzom samorządowym i wszystkim pszczelarzom.

Bolesławieckie koło w 1954 roku założyła Aleksandra Juchniewicz, która wciąż jest w grupie i była obecna na jubileuszowym spotkaniu. Do Związku Pszczelarzy Ziemi Legnickiej do Koła Rejonowego w Bolesławcu należy 93 pszczelarzy i ponad 1800 rodzin pszczelich.