Szlachetna Paczka z Football Academy Bolesławiec

Szlachetna Paczka z Football Academy Bolesławiec
fot. Football Academy Bolesławiec Sukcesem zakończyła się pomoc wielodzietnej rodzinie, wybranej z bazy Szlachetnej Paczki rejonu Bolesławiec przez FA Bolesławiec. Efektem zbiórki wśród rodziców i piłkarzy były 23 paczki wypełnione rzeczami najbardziej potrzebnymi w życiu codziennym.
istotne.pl football academy, szlachetna paczka

Dzięki wsparciu zawodników i rodziców udało się m.in. ufundować nowe piętrowe łóżko dla trzech osób, kołdry, poduszki, artykuły spożywcze, chemiczne, papiernicze, zabawki, odzież i wymarzone upominki dla całej rodziny. Trzy pojedyncze łóżka trafiły do innych rodzin.

– Po raz kolejny społeczność Football Academy pokazała, że jest jedną drużyną i wygrywać może nie tylko na boisku, ale również w życiu codziennym, niosąc pomoc innym i tym samym edukując swoich młodych piłkarzy – mówi Damian Sawczak, manager FA. – Chciałbym serdecznie podziękować rodzicom i zawodnikom Football Academy Bolesławiec, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy zamierzony cel, jakim było i jest niesienie pomocy innym. Zależy nam, aby zawodnicy FA uczyli się nie tylko grać w piłkę, ale również poznawali zasady fair play na boisku i poza nim, prezentując wzorową postawę, tak jak w przypadku Szlachetnej Paczki. Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie.

Football Academy Bolesławiec dostało relację z wręczenia paczek od wolontariusza, który opiekował się wybraną przez FA rodziną. Oto jej fragment:

Serdecznie dziękuję za tak wspaniałą paczkę i współpracę w imieniu rodziny i całej drużyny Szlachetnej Paczki. Dzięki Państwa pomocy dla jednej rodziny rozpoczął się całkiem nowy rozdział w życiu, gdyż zyskali nie tylko rzeczy. Zyskali wiarę w ludzi, której po ostatnich wydarzeniach tak bardzo im brakowało. Dziękuję za ogromne zaangażowanie, za spełnienie marzeń siedmiu osób, za ich łzy szczęścia. Dziękuję za ich piękne święta. I nasze, gdyż człowiek pełniej je przeżywa, wiedząc, że są tak dobrzy ludzie na świecie.

Bolesławiecki sztab Szlachetnej Paczki pod wodzą Magdaleny Hutnik pomógł w tym roku 20 rodzinom z Bolesławca.

Football Academy Bolesławiec/ii