Pancerniacy najlepsi w siatkówce

Pancerniacy najlepsi w siatkówce
fot. SWFiS 10BKPanc W dniach 2-6 marca w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa DG RSZ nr 1-11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w siatkówce, w których pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Świętoszowa.
istotne.pl siatkówka, wojsko, 10bkpanc

Zawody rozegrano w bazie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, a udział w mistrzostwach wzięło 10 drużyn, podzielonych na dwie grupy. W grupie A, oprócz 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, znalazły się takie ekipy, jak: 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana (17WBZ) z Międzyrzecza, 1 pułk saperów (1psap) z Brzegu, 23 pułk artylerii (23pa) z Bolesławca oraz 6 Brygada Powietrznodesantowa (6BPD) z Krakowa.

Natomiast w grupie B znalazły się: 34 Brygada Kawalerii Pancernej (34BKPanc), 11 batalion dowodzenia (11bdow) z Żagania, 4 pułk przeciwlotniczy (4pplot) z Czerwieńska, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich (21BSP-2) z Rzeszowa, 5 pułk chemiczny (5pchem) z Tarnowskich Gór oraz pierwszy zespół 21 Brygady Strzelców Podhalańskich (21BSP-1) z Rzeszowa.

Mecz otwarcia rozegrały 10BKPanc i 6BPD; wygrała nasza Brygada 2:0. Drugie spotkanie zapowiadało duże emocje, ponieważ po drugiej stronie siatki znalazł się zespół z 17WBZ z Międzyrzecza. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a prowadzenie raz obejmowali zawodnicy z Międzyrzecza, a raz – ci ze Świętoszowa. Pierwszy set niestety zakończył się porażką pancerniaków. Niemniej po reprymendzie kapitana naszego zespołu następne dwa sety wygrała świętoszowska Brygada, tym samym zwyciężając rywali 2:1.

Pancerniacy najlepsi w siatkówcePancerniacy najlepsi w siatkówcefot. SWFiS 10BKPanc
Pancerniacy najlepsi w siatkówcePancerniacy najlepsi w siatkówcefot. SWFiS 10BKPanc
Pancerniacy najlepsi w siatkówcePancerniacy najlepsi w siatkówcefot. SWFiS 10BKPanc

W następnym dniu nasi reprezentanci zagrali kolejne dwa spotkania z 23 pa i 1psap. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem siatkarzy z 10BKPanc i wynikami 2:0.

Po wygranej w fazie grupowej w spotkaniu półfinałowym pancerniakom przyszło zmierzyć się z zespołem, który zajął drugie miejsce w grupie B, czyli odwiecznym rywalem – zespołem 34BKPanc. Po bardzo wyrównanym meczu żagański team uległ naszej drużynie 0:2.

Finałowa potyczka dwóch najlepszych drużyn: 10BKPanc ze Świętoszowa i 21 BSP z Rzeszowa zapowiadała mecz na najwyższym poziomie. Żadne słowa nie oddadzą zaciętości tego spotkania, obie drużyny walczyły o każdy punkt. Prowadzenie przejmowała co chwilę inna. Jednak to zawodnicy z 10BKPanc wykazywali się większą odpornością na stres oraz determinacją w końcówkach setów, co sprawiło, że zwyciężyli 2:0.

Nagrodę dla najwszechstronniejszego zawodnika mistrzostw otrzymał szer. Adrian Milczarek.

SWFiS 10BKPanc/ii