Pożegnanie z brygadą

Pożegnanie z brygadą
fot. kpt. Justyna Balik W piątkowe przedpołudnie w Sali Tradycji 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) odbyło się pożegnanie młodszego chorążego Sebastiana Wróblewskiego, żołnierza 10 batalionu zmechanizowanego Dragonów.
istotne.pl wojsko, 10bkpanc, świętoszów, gmina osiecznica

Krótką uroczystość pożegnalną poprowadził dowódca brygady pułkownik Maciej Jabłoński, który wręczając odchodzącemu żołnierzowi pamiątkowy brygadowy ryngraf, dziękował mu za wieloletnią służbę w 10BKPanc oraz życzył powodzenia w kolejnych życiowych przedsięwzięciach. Następnie w imieniu dowódcy pododdziału podpułkownika Michała Rohdego wystąpił jego zastępca major Wojciech Strzelecki.

– Służba w batalionie nie była lekka, ale przepełniona wieloma zadaniami, z których wywiązywałeś się bardzo dobrze, wspierałeś nas swoją wiedzą i umiejętnościami. Za to w tej chwili chcę Ci podziękować. Dziękuję Ci, że byłeś z nami tyle lat – 15 lat w batalionie. Na nowej drodze życzę Ci zdrowia, dla Ciebie i Twojej rodziny, oraz powodzenia. I zapraszamy na batalionowe święta – powiedział major Strzelecki. Następnie wręczył chorążemu Wróblewskiemu dyplom uznania oraz ryngraf pododdziału.

Uroczystość zakończyło wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Pożegnanie z brygadąPożegnanie z brygadąfot. kpt. Justyna Balik
Pożegnanie z brygadąPożegnanie z brygadąfot. kpt. Justyna Balik

Mł. chor. Sebastian Wróblewski – zawodową służbę wojskową rozpoczął w 1997 roku w 11 Brygadzie Zmechanizowanej jako pomocnik dowódcy plutonu – dowódca drużyny. W 1999 roku objął obowiązki kancelisty w 10BKPanc, a 2 lata później został dowódcą drużyny. W latach 2008-2010 służył jako pomocnik dowódcy plutonu, a w kolejnych latach był dowódcą obsługi urządzenia treningowego, technikiem optoelektronikiem oraz zastępcą dowódcy plutonu – dowódcą drużyny. Wziął udział w I misji w Kosowie (2000), II zmianie PKW Irak (2004), I zmianie PKW Czad (2008) oraz VIII i XIV zmianie PKW Afganistan.

Katarzyna Przepióra/ii