Gałczyński: W moim malarstwie intuicja rządzi się swoimi prawami

Gałczyński: W moim malarstwie intuicja rządzi się swoimi prawami
fot. www.sxc.hu (johnnyberg) Wernisaż prac malarza Władysława Gałczyńskiego odbędzie się w czwartek 12 marca w Galerii Format (Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu). Początek o 17:00.
istotne.pl wystawa, galeria format, malarstwo, mbp bolesławiec, władysław gałczyński

Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza na wernisaż prac Władysława Gałczyńskiego, który tak mówi o swojej twórczości:

W moim malarstwie intuicja rządzi się swoimi prawami i raczej słucham „własnych” myśli, kiedy krok po kroku powstaje coś na kształt obrazu, jaki mógłbym zaakceptować.

Otwarcie wystawy będzie mieć miejsce w czwartek 12 marca w Galerii Format (Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu; ul. Sądowa). Początek o 17:00.

Gałczyński urodził się w 1954 roku w Lwówku Ślaskim. Mieszka w Mojeszu pod Lwówkiem. Pracuje od ponad 25 lat jako plastyk w Lwóweckim Ośrodku Kultury, gdzie prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz organizuje wystawy w Galerii Klatka LOK. Naturszczyk z krwi i kości.

Maluje od 1982 roku. Czterokrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu „O Złotą Lampkę Górniczą” w Wałbrzychu, w tym dwukrotnie pierwszej nagrody. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Plastyki im. Józefa Chełmońskiego „Pejzaż Ojczysty” w Skierniewicach oraz finalista Międzynarodowego Konkursu Malarskiego „Człowiek i jego czas” w Łodzi. Dwukrotny finalista konkursu „Obraz Roku” im. Ewy Świtlskiej, organizowanego przez magazyn „Art&Business”.

Zobacz obrazy Gałczyńskiego na stronie Galerii Sart.

MBP Bolesławiec/Galeria Sart/ii