Dzieci i młodzież w roli parlamentarzystów. Po raz 21.

Dzieci i młodzież w roli parlamentarzystów. Po raz 21.
fot. Mateusz Kudła/Wikimedia Commons 1 czerwca 2015 roku odbędzie się 21 sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Trwa rekrutacja!
istotne.pl sejm, ceo

Zanim uczestnicy i uczestniczki projektu zasiądą w ławach poselskich, wykonają zadanie rekrutacyjne, którego temat w tym roku brzmi: „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Do projektu mogą zgłosić się dwuosobowe zespoły uczniów i uczennic wszystkich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Dwuosobowe zespoły mają za zadanie przeprowadzić badanie wybranego miejsca w swojej przestrzeni lokalnej oraz zaproponować zmiany i działania wynikające z uzyskanych wyników. Zespoły uczniowskie opublikują relacje z wykonanego zadania na platformie internetowej SDiM. Na ich podstawie zostanie wyłonionych 460 osób, które wezmą udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2015 roku w gmachu Sejmu w Warszawie.

Zespół można zarejestrować do 7 kwietnia za pomocą platformy SDiM.

Celem tegorocznej edycji SDiM jest zaangażowanie uczniów i uczennic w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia, nauka postaw obywatelskich oraz współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną, a także promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej.

Więcej informacji znajdziecie oraz na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Centrum Edukacji Obywatelskiej/ii