Zobacz spektakl „Moja Bośnia”!

Zobacz spektakl „Moja Bośnia”! fot. Powiat Bolesławiecki „Moja Bośnia” znowu na deskach Teatru Starego w Bolesławcu. Serdecznie zapraszamy. Spektakle odbędą się w dniach 11, 12, 13 marca o godz. 18:00. Bilet – jedyne 10 zł. Powiat Bolesławiecki jest współproducentem sztuki w reżyserii Jacka Głomba.

„Moja Bośnia” to historia polskich emigrantów do krajów byłej Jugosławii, którzy po latach bałkańskiej tułaczki wraz ze swoimi jugosłowiańskimi rodzinami osiedlili się w okolicy Bolesławca.

Spektakl jest opowieścią o lokalnej społeczności, zamieszkującej rejony Legnicy i pobliskich miejscowości. Podobnie jak przy każdej lokalnej, ludzkiej historii, twórcy wyszli od prostych opowieści o pojedynczych biografiach bohaterów, które zebrali w wielogodzinnych rozmowach, odnaleźli w starych dokumentach, pamiętnikach, nagraniach i książkach. Z wyszukanych w ten sposób wzruszających wydarzeń, ale i zabawnych epizodów, powstała fabuła nowej bolesławieckiej ballady. W spektaklu można odnaleźć odwołania do historii, kultury i zwyczajów jugosłowiańskich, które w rejonie Bolesławca wciąż są bardzo żywe. Najtrudniejszym wyzwaniem dla opowieści jest dotknięcie bolesnych kart historii narodów bałkańskich, które wciąż przecież stanowią dla wielu tabu.

„Moja Bośnia” Katarzyny Knychalskiej
reżyseria: Jacek Głomb
scenografia i kostiumy: Małgorzata Bulanda
muzyka: Jacek Hałas
ruch sceniczny: Witold Jurewicz
aktorzy: Alina Czyżewska, Magda Drab, Helena Ganjalyan, Marta Karmowska, Jan Kochanowski, Hubert Kułacz, Adam Pietrzak, Albert Pyśk, Bartosz Turzyński, Grzegorz Wojdon
muzycy: Lautari – Maciej Filipczuk, Jacek Hałas, Michał Żak
koordynator realizacji spektaklu: Piotr Michałowski

Bilety do nabycia w sekretariacie MDK, ul. Grunwaldzka 5, 59-700 Bolesławiec, poniedziałek-piątek w godz. 14:00-17:00 lub godzinę przed wydarzeniem w Teatrze Starym, tel. 531 436 866, 75 644 65 65.

Powiat Bolesławiecki