Zobacz spektakl „Moja Bośnia”!

Zobacz spektakl „Moja Bośnia”!
fot. Powiat Bolesławiecki „Moja Bośnia” znowu na deskach Teatru Starego w Bolesławcu. Serdecznie zapraszamy. Spektakle odbędą się w dniach 11, 12, 13 marca o godz. 18:00. Bilet – jedyne 10 zł. Powiat Bolesławiecki jest współproducentem sztuki w reżyserii Jacka Głomba.
istotne.pl spektakl, powiat bolesławiecki, teatr stary, moja bośnia

„Moja Bośnia” to historia polskich emigrantów do krajów byłej Jugosławii, którzy po latach bałkańskiej tułaczki wraz ze swoimi jugosłowiańskimi rodzinami osiedlili się w okolicy Bolesławca.

Spektakl jest opowieścią o lokalnej społeczności, zamieszkującej rejony Legnicy i pobliskich miejscowości. Podobnie jak przy każdej lokalnej, ludzkiej historii, twórcy wyszli od prostych opowieści o pojedynczych biografiach bohaterów, które zebrali w wielogodzinnych rozmowach, odnaleźli w starych dokumentach, pamiętnikach, nagraniach i książkach. Z wyszukanych w ten sposób wzruszających wydarzeń, ale i zabawnych epizodów, powstała fabuła nowej bolesławieckiej ballady. W spektaklu można odnaleźć odwołania do historii, kultury i zwyczajów jugosłowiańskich, które w rejonie Bolesławca wciąż są bardzo żywe. Najtrudniejszym wyzwaniem dla opowieści jest dotknięcie bolesnych kart historii narodów bałkańskich, które wciąż przecież stanowią dla wielu tabu.

„Moja Bośnia” Katarzyny Knychalskiej
reżyseria: Jacek Głomb
scenografia i kostiumy: Małgorzata Bulanda
muzyka: Jacek Hałas
ruch sceniczny: Witold Jurewicz
aktorzy: Alina Czyżewska, Magda Drab, Helena Ganjalyan, Marta Karmowska, Jan Kochanowski, Hubert Kułacz, Adam Pietrzak, Albert Pyśk, Bartosz Turzyński, Grzegorz Wojdon
muzycy: Lautari – Maciej Filipczuk, Jacek Hałas, Michał Żak
koordynator realizacji spektaklu: Piotr Michałowski

Bilety do nabycia w sekretariacie MDK, ul. Grunwaldzka 5, 59-700 Bolesławiec, poniedziałek-piątek w godz. 14:00-17:00 lub godzinę przed wydarzeniem w Teatrze Starym, tel. 531 436 866, 75 644 65 65.

Powiat Bolesławiecki