BTS Elektros Bolesławiec: zwycięstwo na koniec sezonu

BTS Elektros Bolesławiec: zwycięstwo na koniec sezonu
fot. GA Nasi siatkarze w ostatnim meczu sezonu ligowego pokonali UKS Dekorię Świdnica i zajęli 9 miejsce w rozgrywkach.
istotne.pl siatkówka, bts elektros, bts bolesławiec

W sobotę 28 lutego ekipa Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego Elektros Bolesławiec podjęła team ze Świdnicy. Była to druga odsłona dwumeczu ze świdniczanami, którego stawką była dziewiąta lokata w rozgrywkach (w pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy pewnie pokonali rywali 3:1).

W ostatnim meczu sezonu ligowego bolesławianom nie poszło już tak łatwo z Dekorią jak tydzień temu, niemniej bolesławiecki team – po zaciętej walce – wygrał to spotkanie 3:2 (22:25, 25:22, 21:25, 25:22, 15:11).

Krzysztof Mosiądz, trener BTS Elektros Bolesławiec:

Zwycięzcy się nie ocenia, ale od początku nie graliśmy takiej siatkówki, na jaką nas stać. Jeśli gra się z nastawieniem, że wystarczą nam tylko dwa sety, aby wygrać dwumecz, to zespół może trochę lekceważąco podejść do takiego spotkania. Zamiast zdobyć te dwa sety musieliśmy o nie walczyć.

Wywalczyliśmy 9 miejsce, liczyliśmy na wyższe, ale i z tej lokaty się cieszymy. Zakończyliśmy trudny dla nas sezon i teraz chcemy trochę odpocząć. Pomimo zakończenia ligi chłopaki nadal będą trenować na sali. Później treningi i rywalizacja przenosi się na piach.

BTS Elektros BolesławiecBTS Elektros Bolesławiecfot. GA
Łukasz Mesjasz i Kamil BiczakŁukasz Mesjasz i Kamil Biczakfot. GA