Termy Bolesławiec - kąpiele solankowe

Termy Bolesławiec - kąpiele solankowe
fot. Grzegorz Matoryn Lecznicza kąpiel solankowa w Termach Bolesławiec to wyjątkowo przyjemna terapia. Woda jest wzbogacona minerałami, które mają dobroczynne właściwości dla skóry, kości i organów wewnętrznych.
istotne.pl basen, pływalnia, termy bolesławiec, termy

Termach Bolesławiec przy ul. Zgorzeleckiej jest zastosowana jodowo-bromowa sól kąpielowa BOCHNERIS, która jest naturalnym preparatem kosmetycznym stworzonym w oparciu o złoża solankowe z okolic Bochni. Zawartość jonów wapnia, magnezu, potasu, bromu i jodu gwarantuje przygotowanie kąpieli mineralnych o najwyższych walorach zdrowotnych. Lecznicza kąpiel solankowa w Termach Bolesławiec to wyjątkowo przyjemna terapia. Woda jest wzbogacona minerałami, które mają dobroczynne właściwości dla skóry, kości i organów wewnętrznych.

Dzięki rozszerzonym porom organizm uwalnia się między innymi od toksyn oraz kwasu moczowego i mlekowego, natomiast wchłania zawarte w solance minerały. Kąpiele pozwalają dogłębnie nawilżyć skórę, oczyścić ją, a także odżywić. Sprawiają, że staje się ona miękka, gładka, elastyczna i jędrna. Poza tym, kąpiele pomagają pozbyć się cellulitu, wyprysków, zmian trądzikowych, opóźniają procesy starzenia się skóry. Kąpiel solankowa w Termach Bolesławiec polecana jest również dzieciom, zwłaszcza tym często łapiącym infekcje dróg oddechowych. Kąpiel ta uspokaja, poprawia nastrój i wycisza.

KĄPIELE SOLANKOWE

1. Zalety kąpieli solankowej w Termach Bolesławiec

Kąpiel solankowa niesie wiele korzyści dla organizmu. Między innymi regeneruje i relaksuje skórę oraz nadaje jej młody wygląd. Jest nieocenioną pomocą w leczeniu wielu chorób skórnych. Wspaniale wpływa także na poprawę urody. Jest to forma hydroterapii, którą stosuje się przede wszystkim przy chorobach dermatologicznych.

Kąpiel solankowa pomaga również w odchudzaniu i spalaniu tkanki tłuszczowej. Aqua aerobik w basenie solankowym jest świetnym sposobem na pozbycie się kilku kilogramów, na usunięcie zmęczenia po intensywnym wysiłku fizycznym oraz w celu zrelaksowania się i odprężenia. Bogata w minerały woda solankowa pomaga w oczyszczeniu, regeneracji i odnowieniu struktury skóry. Jest w pełni bezpieczna dla skóry, która znakomicie ją toleruje. Ponadto, poprawia ona krążenie, łagodzi obrzęki, nerwobóle, bóle mięśniowe i reumatyczne oraz pomaga w walce z cellulitem.

Termy BolesławiecTermy Bolesławiecfot. Grzegorz Matoryn

Dzięki kąpielom solankowym, organizm staje się bardziej odporny na zakażenia. Jest to idealny sposób na pozbycie się zmęczenia po silnej aktywności fizycznej. Łagodzi też napięcie psychiczne. Kąpiel solankową można stosować na całe ciało lub tylko na wybrane partie ciała, wtedy będzie to kąpiel częściowa. Na częściową kąpiel w solance decydują się osoby uskarżające się na marznące, swędzące lub pocące się dłonie i stopy. Ten zabieg spa może mieć także charakter profilaktyczny, poprawiający ogólną kondycję ciała, a szczególnie skóry, lub leczniczy.

Kąpiel solankowa w Termach Bolesławiec, to doskonały relaks i świetny sposób na poprawę wyglądu skóry. W naszym obiekcie można bowiem spędzić czas z całą rodziną lub ze znajomymi oraz zadbać o swoje zdrowie i urodę.

2. Na co pomaga kąpiel solankowa w Termach Bolesławiec?

Hydroterapia z pomocą basenu solankowego to nie tylko przyjemny zabieg spa, ale również doskonała rehabilitacja. Tylko niektóre z zalet basenu solankowego, to:
dobroczynny wpływ na urodę i zdrowie,

  • poprawa metabolizmu komórkowego i szybsze usuwanie toksyn z organizmu,
  • poprawa nawilżenia skóry i jej ukrwienia,
  • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
  • spadek wagi – przyspieszenie spalania tłuszczu,
  • zwężenie naczyń krwionośnych,
  • poprawa przepływu krwi w nogach,
  • odprężenie,
  • likwidowanie obrzęków i opuchnięć ciała,
  • zmniejszenie potliwości.

Kąpiele solankowe niosą najwięcej korzyści osobom cierpiącym z powodu chorób dermatologicznych, otyłości, nerwicy, a także schorzeń układu sercowo-naczyniowego, np. zakrzepicy żylnej. Jeżeli chodzi o pielęgnację urody, woda solankowa posiada takie właściwości jak niejeden preparat kosmetyczny stosowany do pielęgnacji ciała, a kąpiel w niej może zastąpić wiele zabiegów kosmetycznych.