SP nr 4 i SP Nowogrodziec najlepsze w czwórboju lekkoatletycznym

SP nr 4 i SP Nowogrodziec najlepsze w czwórboju lekkoatletycznym
fot. PCEiKK Bolesławiec W mistrzostwach powiatu w czwórboju lekkoatletycznym triumfowały drużyny dziewcząt z SP nr 4 i chłopców z Nowogrodźca.
istotne.pl lekkoatletyka, pceikk bolesławiec, mistrzostwa powiatu

Za nami mistrzostwa powiatu szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody rozegrano 5 maja na stadionie miejskim. Mistrzyniami powiatu zostały dziewczęta z SP nr 4 w Bolesławcu (w składzie: Maja Górska, Amelia Jackowska, Amelia Tur, Julia Sandak, Pola Burczyk i Weronika Wawrzkiewicz). Opiekunem mistrzowskiej ekipy jest Rafał Kwieciński. Wicemistrzostwo wywalczyły lekkoatletki z Oxpressu (Izabela Kalenik, Aleksandra Mulica, Aleksandra Kunecka, Joanna Ośko, Natalia Łomańska i Aleksandra Michalewicz; opiekun: Maciej Sawicki). Trzecie miejsce zaś zajęły reprezentantki SP w Parowej.

W kategorii chłopców mistrzostwo powiatu wywalczyła ekipa z Nowogrodźca (w składzie: Emil Siedlecki, Wiktor Wiciak, Kamil Dachnij, Jakub Kukawski, Maciej Filistyński i Paweł Wójcik). Opiekunem teamu jest Wojciech Jasiński. Wicemistrzami zostali zawodnicy z Raciborowic (Szymon Rygiel, Aleksander Zawada, Patryk Wieczorek, Tadeusz Suszek, Patryk Cechner i Dawid Doktor; opiekun: Dariusz Wójcik). Trzecią lokatę zajęli lekkoatleci z Parowej (Rafał Mazur, Szymon Olczak, Tomasz Olczak, Marcin Maćkowiak, Dawid Hanusiak i Mateusz Tywończuk; opiekun: Paweł Nitko).

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli: Julia Słowik i Rafał Mazur, oboje z SP w Parowej. Do zawodów strefowych awansowały dwie najlepsze ekipy w kategorii dziewcząt i trzy najlepsze zespoły w kategorii chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

PCEiKK Bolesławiec/ii

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje, dodaj nas na Facebooku!