Zapisz się do koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego

Zapisz się do koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego
fot. freeimages.com (pear83) Koło Legnickie Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego powstało 4 maja 2011roku z podziału Koła Chojnowskiego (na Legnickie i Lubińskie) i liczy dziś 18 członkiń. Zapisane są do niego bolesławieckie bibliotekarki i nauczycielki.
istotne.pl lubin, chojnów, legnica, polkowice, bolesławiec, towarzysto biblioterapeutyczne

Do koła należą nauczycielki i bibliotekarki ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu Bolesławca, Chojnowa, Legnicy, Lubina i Polkowic. Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne prowadzi działalność wielokierunkową. Z jednej strony są to działania lokalne Kół, a z drugiej działania regionalne i ogólnopolskie.

Legnickie Koło Biblioterapeutyczne zajmuje się przede wszystkim propagowaniem czytelnictwa, popularyzowaniem biblioterapii w środowisku lokalnym – między innymi wśród nauczycieli szkół i przedszkoli, a także prowadzeniem kursów, szkoleń oraz warsztatów z elementami biblioterapii.

Koło Legnickie spotyka się kilka razy do roku. Jest to okazja do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Za każdym razem spotkania odbywają się w różnych placówkach, za każdym razem w innym miejscu i dotyczą innego tematu do przepracowania. Spotkania są otwarte i każdy, kto kocha książki i chciałby uczestniczyć w warsztatach z elementami biblioterapii jest chętnie widziany.

Wszelkie informacje na temat spotkań Legnickiego Koła Biblioterapeutycznego możemy przeczytać na stronie koła. Siedziba: Biblioteka V Liceum Ogólnokształcącego im. J. Heweliusza, ul. Senatorska 32, 59-220 Legnica Kontakt: tel. 76 862-39-19 lub tel. 604-244-682 oraz e-mail: ptb.legnica@gmail.com

Informacja Monika Łuksza